„Aktywni w procesie stanowienia prawa” to nowy projekt Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp. Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji co najmniej 24 przedstawicieli/przedstawicielek organizacji obywatelskich, pochodzących z co najmniej 8 NGO z Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie procesu stanowienia prawa i konsultacji publicznych, współkreowania, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych oraz wzmocnienia potencjału NGO do pełnienia funkcji rzeczniczych i strażniczych w okresie od 01.01.2024 r. do 30.06.2024 r.

Cele szczegółowe:
1. Dostarczenie 24 przedstawicielom/przedstawicielkom NGO specjalistycznej wiedzy z zakresu: procesu stanowienia prawa lokalnego i krajowego, konsultacji publicznych, polityk publicznych oraz działania rzeczniczych i strażniczych poprzez udział w 14 godzinnym szkoleniu stacjonarnych w okresie 02-03.2024 r.
2. Umożliwienie procesu samokształcenia się przez 24 przedstawicieli/przedstawicielek NGO poprzez przeprowadzenie indywidualnych spotkań z zakresu coachingu/mentoringu w okresie 04-06.2024 r.
3. Pobudzenie 8 NGO z terenu województwa do aktywności w procesie stanowienia prawa poprzez praktykowanie – wypracowanych zostanie min. 8 stanowisk o charakterze konsultacyjnym i/lub rzeczniczym w okresie 04 – 06.2024 r.

Więcej informacji wkrótce, zapraszamy do śledzenia naszej strony internatowej oraz mediów społecznościowych.

„Program finansowany jest przez Unię Europejską. Wyrażone opinie i poglądy są wyłącznie poglądami autora (autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający finansowanie nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.”

Szczecińska Fundacja
Talent-Promocja-Postęp