O szkole

Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp zaprasza do niepublicznej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. To kameralna placówka położona w pięknej, zacisznej okolicy w bezpośredniej bliskości jeziora Dąbskiego i plaży z zielonym terenem przyszkolnym.

Blisko 30 letnia tradycja nauczyła nas indywidualnego podejścia do uczniów, traktowania z szacunkiem, rozumienia swoistych potrzeb każdego z nich. Nikt tu nie jest anonimowy i nie ginie w tłumie. Znamy mocne strony, uzdolnienia i możliwości naszych uczniów, zauważamy też sytuacje w których musimy ich wspierać.

Nasi nauczyciele to niezmiennie od lat świetni specjaliści w swoich dziedzinach i przede wszystkim ludzie z empatią i pasją. Ich pasja to praca, a jej kierunek to uczniowie, których wspierają, inspirują i uczą odkrywać świat. Uczniowie mogą na nich liczyć w każdej sytuacji. Obsługa niepedagogiczna to zespół zaufanych, dyskretnych i oddanych sprawom uczniów pracowników. Jesteśmy znani z dobrze organizowanej i realizowanej opieki psychologiczno-pedagogicznej, którą objęci są uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i inni uczniowie z różnorodnymi problemami. Naszą pracę w tym zakresie wspierają specjaliści w dziedzinie pedagogiki specjalnej, doradztwa zawodowego, logopedii, neurologopedii, socjoterapii, muzykoterapii i dietetyki.

W naszej codziennej pracy stawiamy na atmosferę zrozumienia i wzajemnego szacunku, a najważniejszym podmiotem naszej pracy jest uczeń.

Szkoła wczoraj i dziś

Szkoła powstała w roku 1992 r, jako Liceum Ogólnokształcące Szczecińskiej Fundacji Talent- Promocja- Postęp. W 1999 r. decyzją Zarządu Fundacji powołano Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp, w którego skład wchodziły gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Od początku istnienia siedzibą szkoły jest budynek po dawnym przedszkolu przy ulicy Taborowej 7 w Dąbiu.

Szkoła doczekała się już ponad  600 absolwentów. Zmieniły się też sale lekcyjne – w 2006 r. otwarta została pierwsza pracownia informatyczna, a w 2009 r. utworzona została sala multimedialna wyposażona w tablicę multimedialną. Teraz wyposażenie klas w tablicę multimedialną z nowoczesnym rzutnikiem to w naszej szkole standard.

W 2006 r.  wprowadzono pierwszy dzienniczek internetowy – był to pierwszy e-dziennik w szkołach szczecińskich.

Powstało także Certyfikowane Laboratorium Edukacyjnego ECDL – PL-LAB0454 posiadające uprawnienia do egzaminowania uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentów studiów dziennych licencjackich oraz magisterskich, które funkcjonuje do dziś.

Zwyczajem szkoły było i jest organizowanie i uczestniczenie w przedsięwzięciach edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych dla uczniów szkół szczecińskich.  Do najbardziej znanych należą: Dąbskie Biegi Uliczne, wszechnice i konferencje naukowe, wojewódzkie i miejskie konkursy przedmiotowe – języków obcych, informatyczne, ekonomiczno-społeczne tj:.

 

 • Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie
 • Międzyszkolne Turnieje Gier Komputerowych ” Klawiszada”
 • Wojewódzkie Konkursy Ortograficzne o tytuł ” Mistrza Ziemi Szczecińskiej” i ” Mistrza Pomorza Zachodniego”
 • Piknik Unijny ” W drodze do Europy”
 • Małe Olimpiady Wiedzy Społeczno-Ekonomicznej dla gimnazjalistów organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
 • Konkursy fotograficzne: ” Pokolenia Szczecinian”, ” Pokój dla ucznia”,  “Moje Dąbie”
 • Wojewódzkie Olimpiady Wiedzy Informatycznej
 • Wojewódzkie Olimpiady Języka Angielskiego oraz Języka Niemieckiego
 • Tydzień Matematyczny – konkurs wiedzy o Pitagorasie
 • Wojewódzki Konkurs Ekologiczny “Szczecińska Ekosonda”
 • Dąbskie Biegi Uliczne o d 2004r.
 • Eurolingua – konkurs językowy pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

 

Minione lata pracy szkoły, to nie tylko edukacja, ale także wypracowywanie tradycji szkoły oraz różnych form wychowawczych  i integrujących społeczność uczniowską.

W 1993 r. narodziła się tradycja związana ze świętem szkoły pod nazwą Talentynki, które są nie tylko pożegnaniem absolwentów szkoły ale także dają możliwość zaprezentowania przez uczniów swoich rozlicznych talentów, umiejętności i zainteresowań poza szkolnych.

W 2004 r. powstała idea propagowania aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców Dąbia, która zaowocowała zorganizowaniem cyklicznej imprezy początkowo pod nazwą Biegu Ulicznego o Puchar Prezesa Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp, aktualnie to Dąbskie Biegi Uliczne, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez miasta Szczecina.

Od 1995 r. organizujemy  wypoczynek letni i zimowy dla uczniów naszej szkoły. a także w formie wyjazdów integracyjnych dla poszczególnych klas w ciekawe regiony kraju i województwa oraz za granicę.

W 2007 r. braliśmy aktywny udział w  The Tall Ships Races, pływając na żaglowcu Concordia z młodzieżą kanadyjską, którą gościliśmy później w naszych domach.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych; od 2008 r. organizują pomoc dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy w ramach akcji szkół szczecińskich pt. Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości,  co roku wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na terenie szkoły od lat mamy sztab WOŚP, zbierają dary dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  i  Schronisk dla zwierząt. Od 2018 roku działamy  w Szkolnym Koło Wolontariatu, które zrzesza aktualnie  31 uczniów.

Od 2009 roku nasz Samorząd Uczniowski  jest aktywnym członkiem Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Prawobrzeża , którego celem jest zapoznawanie uczniów ze strukturami samorządowymi województwa i miasta, a w przyszłości także tworzenie wspólnych imprez międzyszkolnych dla młodzieży tej części miasta.

Wspieramy edukację uczniów z misji w Kipsing w Kenii – mamy pod opieką uczennicę tamtejszej placówki misyjnej – Kayele Lepalo, na rzecz której organizowane są akcje wspierające Jej edukację.

W związku z bezpośrednim położeniem j.Dabskiego i wieloletnimi żeglarskimi tradycjami szkoły w roku szkolnym 2021/2022 planujemy otworzyć klasy o profilu żeglarskim.

Dane adresowe

ul. Taborowa 7
70-833 Szczecin

Dane kontaktowe

e-mail: szkola@tpp.edu.pl
tel. 91 460 01 03

Dane firmowe

KRS: 0000084340
NIP: 9552082609
REGON: 81041215800164

Szybki kontakt
Napisz do nas

Skontaktuj się z nami

  * pola wymagane

  Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest ... Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego.

  Loading